იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი საქართველოში გაეროს ბავშვთა ფონდის ახალ წარმომადგენელს, იზაბელა კასტროჯოვანის შეხვდა
იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი ოთარ ჩახუნაშვილი საქართველოში გაეროს ბავშვთა ფონდის (UNICEF) ახალ წარმომადგენელს, იზაბელა კასტროჯოვანის შეხვდა.
ოთარ ჩახუნაშვილმა ფონდის წარმომადგენელს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და წარმატებები უსურვა.
შეხვედრაზე ყურადღება დაეთმო ორგანიზაციებს შორის არსებული პარტნიორობის ფარგლებში შემუშავებული ერთობლივი სამოქმედო გეგმის იმპლემენტაციის საკითხს. აღინიშნა, რომ  გეგმა მოიცავს საზოგადოებრივი ადვოკატებისთვის არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულებისა და ბავშვის უფლებათა კოდექსით გათვალისწინებული საკითხების გარშემო  სამუშაო შეხვედრების გამართვას, მათ შორის არასრულწლოვანთა ცნობიერების ამაღლებაზე საკუთარი უფლებების დაცვის მექანიზმებისა და  სამსახურის სერვისების შესახებ, მოზარდთათვის სამსახურის სერვისებზე ხელმისაწვდომობის გაზრდის მიზნით სპეციალური საბავშვო აპლიკაციის ამოქმედებაზე, აგრეთვე - იურიდიული დახმარების სამსახურის ოფისებში ბავშვზე ადაპტირებული სივრცეების მოწყობის მნიშვნელობაზე.
მხარეები შეთანხმდნენ, რომ ერთობლივი სამოქმედო გეგმის ფარგლებში, იურიდიული დახმარების სამსახურსა და გაეროს ბავშვთა ფონდს (UNICEF) შორის  მჭიდრო თანამშრომლობა კიდევ უფრო გააძლიერებს არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულებისა და ბავშვის უფლებების დაცვის მექანიზმებს

Otar Chakhunashvili, Director of the Legal Aid Service  (LAS), met with Isabella Castrogiovanni, the newly appointed UNICEF Representative to Georgia.
Otar Chakhunashvili congratulated the UNICEF Representative on her appointment and wished her every success.
The meeting focused on the implementation of the joint action plan developed within the framework of the partnership between the organizations. It was noted that the plan includes holding workshops for public defense attorneys on issues under juvenile justice and the Code on the Rights of the Child, including raising minors' awareness of their rights protection mechanisms and the LAS services.  Additionally, the discussion covered launching a special mobile application for children to increase adolescents' access to the Service benefits, as well as the importance of setting up child-friendly spaces in the offices of the Legal Aid Service.
The parties agreed that as part  of the joint action plan, close cooperation between the Legal Aid Service (LAS) and United Nations International Children's Emergency Fund (UNICEF) will further strengthen juvenile justice and child rights protection mechanisms.