2025 წლის 15 სექტემბერს მობილური საკონსულტაციო ცენტრის მომსახურებით ისარგებლეს ყვარელის მუნიციპალიტეტის სოფლების- ენისელის, საბუეს, ალმატის და შილდის მოსახლეობამ. იურიდიული დახმარების თელავის ბიუროს ადვოკატმა ალექსი ტუსნიაშვილმა ადგილობრივ მოსახლეობას მიაწოდა ინფორმაცია საქართველოში მოქმედი უფასო სამართლებრივი დახმარებისა და იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისების შესახებ. დარიგდა საინფორმაციო ბუკლეტები.
ცენტრის დახმარებით საზოგადოებრივმა ადვოკატმა ალექსი აღნიშნულ სოფლების მცხოვრებლებს იურიდიული კონსულტაციები გაუწია. კონსულტაციები ეხებოდა მოსახლეობისათვის საინტერესო სხვადასხვა სამართლებრივ საკითხებს, მათ შორის საცხოვრებელი ბინის, სხვა უძრავი ქონების საკუთრებაში რეგისტრაციის, საოჯახო დავების, მხარდამჭერის დანიშვნის, სამკვიდროს გახსნის, მემკვიდრეობის, შრომითი ურთიერთობისა და სხვა მოსახლეობისათვის საინტერესო ყოფით საკითხებს. კონსულტაციები კონფიდენციალურობის სრული დაცვით ჩატარდა.
მობილური საკონულტაციო ცენტრი წარმოადგენს სპეციალურად აღჭურვილ მიკროასვტობუსს, სადაც შესაძლებელია იურიდიული დოკუმენტების მომზადება და ინდივიდუალური იურიდიული კონსულტაციის გაწევა კონფიდენციალურობის დაცვით.  ცენტრი გახსნილია გაეროს განვითარების პროგრამისა (UNDP) და გერმანიის მთავრობის მხარდაჭერით.

On September 15, 2025, residents of villages of Eniseli, Sabue, Almaty, and Shilda in Kvareli municipality enjoyed the services from LAS Mobile Consulting Center. Attorney Alex Tusniashvili of Telavi Legal Aid Bureau introduced the audience to comprehensive information on Georgia’s free legal aid and the LAS ongoing services, and gave out the booklets to the locals.
Residents of the aforementioned communities received legal consultations from public attorney Alex Tusniashvili due to the assistance from the Centre. Numerous legal matters of public interest were discussed during the meeting, such as registering ownership of a residential apartment or other real estate, family conflicts, designating a supporter, establishing an estate, inheritance, labor relations, and other common issues.
Complete confidentiality was maintained throughout the consultations.
The Mobile Consultation Centre is a specially equipped minivan where confidential legal advice can be given and legal papers can be prepared. The Centre was opened with the support of the German Government and the United Nations Development Program (UNDP).