2024 წლის 31 ოქტომბერს იურიდიული დახმარების სამსახურსა და საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუს შორის გაფორმდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი. მემორანდუმის ფარგლებში ჯიუს სამართლის პროგრამის სტუდენტებს შესაძლებლობა მიეცემა პრაქტიკა გაიარონ იურიდიული დახმარების სამსახურის ადვოკატებთან.
შეხვედრის მეორე ნაწილი დაეთმო პანელურ დისკუსიას თემაზე - "იურისტის პროფესიული განვითარება". სამსახურის დირექტორმა დამსწრე საზოგადოებას გაუზიარა პრაქტიკული გამოცდილება საადვოკატო საქმიანობასთან დაკავშირებით, განიხილეს იურისტის პროფესიის თავისებურებები, ისაუბრეს იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისებზე და საზოგადოებრივი ადვოკატის როლზე, ასევე იმ შესაძლო წნეხზე, რასაც შეიძლება განიცდიდეს საზოგადოებრივი ადვოკატი საზოგადოების მხრიდან, როდესაც ის მძიმე ბრალდებულს იცავს.
ახალგაზრდები აქტიურად ჩაერთნენ დისკუსიაში, ასევე განიხილეს რამდენიმე გახმაურებული საქმე, რომელშიც საზოგადოებრივი ადვოკატები არიან ჩართული, სტუდენტებმა წარმოადგინეს თავიანთი მოსაზრებები.
იურიდიული დახმარების სამსახური აქტიურად განაგრძობს საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტთან თანამშრომლობას.

On October 31, 2024, a Memorandum of cooperation was signed between the Legal Aid Service(LAS) and the Georgian International University (GIU) . As part of the memorandum, the students of the GIU Law Program will be given the opportunity to practice with the lawyers of the Legal Aid Service. The second part of the meeting was devoted to a panel discussion on the topic - "Professional development of a lawyer".
The Director of the Service shared with the attending public his practical experience related to advocacy, discussed the specifics of the legal profession, talked about the offers of the Legal Aid Service and the role of the public advocate, as well as the possible pressure that the public advocate may experience from the public while defending a serious accused. Young people were actively involved in the discussion, as well as discussed several high-profile cases involving public lawyers, students presented their opinions.
The Legal Assistance Service will actively continue to further cooperate with the Georgian International University.