ჩატარდა ევროპის საბჭოს პროექტის დახურვის ღონისძიება
12 დეკემბერს, დაიხურა ევროპის საბჭოს პროექტი - „იურიდიული დახმარების სერვისებზე ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესება მარგინალიზირებული მოსახლეობისთვის“.
ღონისძიება გახსნეს და მონაწილეებს მისასალმებელი სიტყვით მიმართეს ევროპის საბჭოს საქართველოს ოფისის პროექტის უფროსი ოფიცერმა გიორგი გიორგაძემ,  ევროპის საბჭოს საქართველოს ოფისის ხელმძღვანელმა  ნატალია ვუტოვამ,  ადამიანის უფლებათა, მართლმსაჯულებისა და სამართლებრივი თანამშრომლობის სტანდარტების დანერგვის დეპარტამენტის უფროსმა და ადამიანის უფლებათა და კანონის უზენაესობის დირექტორმა ფრედერიკ  დოლტმა, საქართველოს პარლამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარე მიხეილ სარჯველაძემ, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა დავით სიმონიამ, მედიატორთა სოციაციის თავმჯდომარე ირაკლი ყანდაშვილმა.
დამსწრე საზოგადოებას პროექტის შედეგების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორის პირველმა მოადგილემ ნინო მელაძემ.
ღონისძიების ბოლოს გაიმართა HELP-ის პროგრამის წარმატებული კურსდამთავრებულების დაჯილდოვება. შეგახსენებთ, HELP გახლვათ ელექტრონული სწავლების პლატფორმა, რომელშიც იურიდიული დახმარების 23 თანამშრომელი სამი თვის განმავლობაში ინტენსიურად გადიოდა სწავლებას თემაზე - „სიძულვილის ენა და სიძულვილით მოტივირებული დანაშაულები“.

The Council of Europe project - “Enhanced Access to Legal Aid Services for Marginalised Population”was closed
On December 12, the Council of Europe project - “Enhanced Access to Legal Aid Services for Marginalised Population”was closed. The event was opened and the participants were welcomed by Giorgi Giorgadze, Chief Project Officer of the Council of Europe Office in Georgia, Natalia Voutova, Head of the Council of Europe Office in Georgia, Frederic Dolt, Head of the Department for the implementation of Human Rights, Justice and Legal Co-operation Standards,  Mikheil Sarjveladze, the Chairman of the Human Rights Protection and Civil Integration Committee at the Parliament of Georgia,  David Simonia, the Director of the Legal Aid Service, Irakli Kandashvili, the Chairman of the Mediators Association.
Nino Meladze, the First Deputy Director of the Legal Aid Service, provided thorough information of the project outcomes. At the end of the event, the successful graduates of the HELP program were awarded.
We would like to remind you that 23 LAS employees received comprehensive training on the subject of "Hate Speech and Hate Motivated Crimes" over the course of three months using the HELP e-learning platform. We express our gratitude to the Council of Europe for their crucial assistance with the project.