ბერძენაულის და კნოლევის მოსახლეობა საზოგადოებრივ ადვოკატებს შეხვდა
5.11.2018 შიდა ქართლის იურიდიული დახმარების ბიუროს წარმომადგენელები კონფლიქტის ზონის სიახლოვეს, ქარელის მუნიციპალიტეტის შემადგენლობაში არსებული სოფლების - ბერძენაულის და კნოლევის მოსახლეობას შეხვდნენ.
შეხვედრის მიზანი იყო მოსახლეობის ინფორმირება იურიდიული დახმარების სამსახურის საქმიანობის, სერვისების, უფასო სამართლებრივი დახმარების მირების შესაძლებლობების შესახებ.
ბერძენაულის საზოგადოებრივ ცენტრსა და კნოლევის სკოლასთან შეკრებილებს გაეწიათ კონსულტაცია მიწის, უძრავი ქონების დაკანონებასთან დაკავშირებულ პრობლემებზე; თვითნებურად დაკავებული მიწის ნაკვეთების დაკანონების, საკუთრების რეგისტრაციისა და პრივატიზების საკითხებზე; სოციალურად დაუცველთა მონაცემთა ერთიან ბაზაში რეგისტრაციის, პენსიის დანიშვნის პროცედურებზე, მემკვიდრეობაზე, ქალთა მიმართ ძალადობისა ან/და ოჯახში ძალადობის თემებზე და ა.შ.

Population of Berdzenauli and Knolevi Met with Public Lawyers
On November 5, 2018, the LAS Shida Kartli Bureau representatives met with the population of Berdzenauli and Knolevi villages, Kareli municipality. The villages are situated near the conflict area.
The aim of the meeting is to inform the population about the work, services and free legal aid eligibility criteria of Legal Aid Service.
The people who were gathered in Berdzenauli Public Center and Knolevi School received the consultation about registration of the land and real estate; legalization of lands, registration and privatization of property; registration in the unified database of the socially vulnerable families, the appointment of pension, inheritance, violence against women and domestic violence, etc.