შეხვედრა ზუგდიდის სოციალური მომსახურების სააგენტოში
21 მარტს,  იურიდიული დახმარების სამსახურის სამეგრელოს–ზუგდიდის ბიუროს უფროსი რომან კეიდია და ადვოკატი ნათია ქვარცხავა ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოციალური მომსახურეობის სააგენტოს თანამშრომლებს შეხვდნენ.
აღსანიშნავია, რომ, როგორც აღნიშნული სააგენტოს, ასევე, იურიდიული დახმარების სამსახურის ბენეფიციარების უმრავლესობა, გადახდისუუნარო მოსახლეობაა. ამიტომ ამ ორი უწყების  საქმიანობაში ხშირად ხდება ბენეფიციარების გადამისამართება. საკონსულტაციო შეხვედრის მიზანიც, შესაბამისად, იყო სოციალური მომსახურების სააგენტოს ანამშრომლებისთვის ინფორმაციის მიწოდება იურიდიული დახმარების სამსახურის საქმიანობის კრიტერიუმების და სერვისების შესახებ.
საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა ვრცლად ისაუბრეს ბოლო დროს მიღებული საკანონმდებლო ცვლილებების შესახებ, რომელიც ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობას, ქონებრივ და შრომით დავებს ეხება. განიხილეს სოციალურად დაუცველების, პენსიის დანიშვნის, მხარდამჭერად ცნობის საკითხები.
მსგავსი სახის შეხვედრებს დიდი მნიშვენლობა აქვს მართლმსაჯულების  ხელმისაწვდომობის, ადამიანის უფლებების შესახებ საზოგადოების  ცნობიერების ამაღლების, სახელმწიფო უწყებებს შორის ეფექტური და შედეგზე ორიენტირებული თანამშრომლობის მიმართულებით.
იურიდიული დახმარების სამსახურის წარმომადგენლების საკონსულტაციო შეხვედრები სხვა უწყებების წარმომადგენლებთან კვლავ გაგრძელდება როგორც ზუგდიდში, ასევე საქართველოს სხვა რეგიონებში.

Meeting at the Zugdidi Social Service Agency
On March 21, head of the LAS Samegrelo-Zugdidi Bureau – Roman Keidia, and the bureau lawyer -Natia Kvartskhava met with the employees of the Social Service Agency branch of Zugdidi municipality.
It is worth to mention that the majority of the beneficiaries of the Agency and of the Service are insolvent. That’s why these two organizations often redirect their clients. The aim of the meeting was to inform the Agency employees about the criteria of activity and services of Legal Aid Service.
The public lawyers talked about the recent legislative amendments regulating violence against women and domestic violence, property and labor disputes. They also discussed issues of appointment of pension, recognition as a beneficiary of support, etc.
Such type of meetings has significant meaning in direction of access to justice, raising public awareness on human rights, effective cooperation between the state agencies.