2018 წლის 8 თებერვალს მცხეთა-მთიანეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს თანამშრომლები შეხვდნენ წეროვნის დევნილთა დასახლებაში მცხოვრებ დევნილებს და ახალგორის ადმინისტრაციული ერთეულის თანამშრომლებს. შეხვედრის ძირითდი თემა იყო არასრულწლოვანთა, ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის საკითხები ძალადობა და არასრულწლოვანთა მიმართ ძალადობის საკითები.
შეხვედრა წარიმართა კითხვა-პასუხის რეჟიმში. აღნიშნულის გარდა, დევნილები დაინტერესდნენ სხვა სამართლებრივი საკითხებითაც. მცხეთა–მთიანეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს უფროსმა ალუდა ბუჩუკურმა და კონსულტანტმა ირინა ბარბაქაძემ აუდიტორიას გააცნეს თითოეული სერვისი, რასაც იურიდიული დახმარების სამსახური სრულიად უფასოდ სთავაზობს საქართველოს მოქალაქეებს, როგორც დევნილებს, ასევე სხვა მოწყვლადი ჯგუფების წარმომადგენლებს.
საინფორმაციო შეხვედრები ძალადობის საკითხებზე სხვადასხვა რეგიონის მოსახლეობასთან 2018 -2020 წლების განმავლობაშიც გაგრძელდება და მას იურიდიული დახმარების სამსახურის თანამშრომლები განახორციელებენ იმ უწყებების წარმომადგენლებთან ერთად, რომლებიც ჩართული არიან „ქალთა მიმართ ძალადობის და ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ“ გასატარებელ ღონისძიებათა სამოქმედო გეგმაში.

On February 8, 2018, the LAS Mtskheta-Mtianeti Legal Aid Bureau employees met with the IDPs residing in Tserovani collective settlement and the employees of Akhalgori administrative unit. The main topic of the meeting was violence against minors, women and domestic violence.
The meeting was conducted in an interactive manner. Besides the mentioned topics, the IDPs were interested in other legal issues. The head of Mtskheta-Mtianeti Legal Aid Bureau – Aluda Buchukuri and the consultant Irina Barbakadze introduced the attendees with each provided service that Legal Aid Service renders for free to the citizens of Georgia – to IDPs and representatives of vulnerable groups.
Such information meetings with the population of different regions will be continued in 2018-2020 too by the LAS employees together with the representatives of those agencies which are involved in the activities envisaged under the action plan “Violence against Women and Domestic Violence”.