"ევრონესტის" დელეგაციის ვიზიტი
დღეს, 13 თებერვალს, იურიდიული დახმარების სამსახურს ეწვია „ევრონესტის“(ევროპარლამენტის აღმოსავლეთის პარტნიორობის ქვეყნები) დელეგაცია. სტუმრები დაინტერესებული იყვნენ საქართველოში მოქმედი უფასო სამართლებრივი დახმარების სისტემით, იურიდიული დახმარების სამსახურის მუშაობის სპეციფიკით და ეფექტურობით. შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ საქართველოს პარლამენტის წევრები.
იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა მელიტონ ბენიძემ სტუმრებს წარუდგინა პრეზენტაცია, სადაც მიმოხილული იყო სამსახურის 10 წლიანი მუშაობის გამოცდილება, კანონმდებლობა, რის მიხედვითაც სამსახური ფუნქციონირებს, ისაუბრა უწყების  სტრუქტურის, ბიუჯეტის და სტატისტიკური მონაცემების შესახებ.
პრეზენტაციები ასევე წარმოადგინეს:  ევროკავშირის დელეგაციის წარმომადგენელმა, პროექტის  EU 4 justice –ის ხელმძღვანელმა პიტერ დენისმა, გაეროსა და ევროკავშირის  ერთობლივი პროგრამის კოოორდინატორმა რუსუდან ტუშურმა და პროგრამის „ევროკავშირი საქართველოსთვის“ ჯგუფის ხელმძღვანელმა დრაგან ბარბუტოვსკიმ, რომლებმაც ისაუბრეს, თუ რა წვლილი შეაქვს ევროკავშირსა და გაეროს განვითარების პროგრამას  საქართველოში იურიდიული დახმარების სამსახურის განვითარებისთვის.
მასპინძლებმა „ევრონესტის“ წარმომადგნლების შეკითხვებსაც უპასუხეს. სავარაუდოდ, იურიდიული დახმარების სამსახურისა და „ევრონესტის“ საპარლამენტო ჯგუფის ურთიერთობა სამომავლოდ კიდევ უფრო გაღრმავდება.

EuroNest Visit to Georgia
Today, on February 13, EuroNest delegation visited Legal Aid Service. The guests were interested in the Georgian model of free Legal Aid Service, specifics of the work of the state organization and its effectiveness. The members of the Parliament of Georgia attended the meeting too.
The director of Legal Aid Service, Meliton Benidze, demonstrated to the guests the presentation. He informed the attendees about the 10-year work of the Service, relevant legislation which regulates the work of the Service; he also talked about the structure, budget and statistical data related to the rendered services.
The presentations were also made by: the EU representative, the EU4Justice project head – Peter Dennis, the UNDP-EU joint program coordinator – Rusudan Tushuri and the head of the EU for Georgia program group – Dragan Barbutovski. They talked about the contribution of the EU and UNDP in development of Legal Aid Service.