მიხეილ ხურციძე ევროპის საბჭოს კონფერენციას დაესწრო
იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორის მოადგილე მიხეილ ხურციძე მონაწილეობდა  ევროპის საბჭოსმიერ,  სპეციალიზებული იურისტებისა და ადამიანებით ვაჭრობის მსხვერპლთათვის იურიდიული დახმარების გამწევი  ორგანიზაციების ქსელის შეხვედრაში, რომელიც საფრანგეთის ქალაქ სტრასბურგში 2025 წლის 3-4 ნოემბერს ჩატარდა.
აღნიშნული შეხვედრა ყოველწლიურია და მისი მიზანია მიმოიხილოს ევროპის რეგიონის ქვეყნებში არსებული მდგომარეობა ტრეგფიკინგის მსხვერპლთა სამართლებრივი დახმარების მიმართულებით.
მიხეილ ხურციძემ კოლეგებს წარუდგინა  იურიდიული დახმარების სამსახურის  შესაბამისი საკანონმდებლო მანდატი და გამოცდილება, რომელიც საქართველოში საზოგადოებრივ ადვოკატებს ტრეფიკინგის მსხვერპლთა დაცვის სფეროში გააჩნიათ.

Mikheil Khurtsidze attended the Council of Europe conference
Deputy Director of the Legal Aid Service (LAS) Mikheil Khurtsidze attended  the assembly  of the Council of Europe Network of Specialized Lawyers and NGOs providing Legal assistance to Victims of Human Trafficking,  held in Strasbourg, France, on November 3-4, 2025. This yearly gathering seeks to assess the state of legal assistance for victims of human trafficking in European nations.
Mikheil Khurtsidze gave his colleagues an overview of the Legal Aid Service's relevant legislative mandate and the expertise Georgia's public attorneys have in defending trafficking victims.