რუსთავის საკრებულოსთან მემორანდუმი გაფორმდა
2025 წლის 3 ივლისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა დავით სიმონიამ და რუსთავის მუნიციპალიტეტის ქალთა და ბავშვთა საკითხებზე მომუშავე მუნიციპალური საბჭოს თავმჯდომარემ მარინა ლიპარტელიანმა ხელი მოაწერეს ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი.
მემორანდუმის თანახმად, მხარეები ითანამშრომლებენ ისეთ სფეროებში როგორიცაა: ძალადობის პრევენცია და რეაგირება, საგანმანათლებლო და საინფორმაციო კამპანიების  დაგეგმვა და განხორციელება, იურიდიული დახმარების ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესება, ერთობლივი პროექტების დაგეგმვა და განხორციელება, საინფორმაციო კამპანიების ჩატარება საზოგადოებრივი ცნობიერების ამაღლების მიზნით.
აღსანიშნავია, რომ ქალაქ რუსთავში ფუნქციონირებს იურიდიული დახმარების სამსახურის რუსთავის ბიურო (ქ. რუსთავი, ბოსტანქალაქის ქ. #6), რომლის წარმომადგენლებიც აქტიურად ჩაერთვებიან სამომავლო პროექტების განხორციელებაში, რათა მოსახლეობისათვის უფასო სამართლებრივი დახმარება კიდევ უფრო ხელმისაწვდომი გახდეს

A memorandum was signed with the Rustavi City Council.
A Memorandum of Cooperation was signed on July 3, 2025,   by David Simonia, the Director of the Legal Aid Service(LAS) and   Marina Liparteliani, the Chairperson of the Municipal Council for Women and Children of Rustavi Municipality.   As the memorandum states,  the parties will work together in areas like preventing and responding to violence, planning and carrying out informational and educational campaigns, enhancing access to legal aid, organizing and implementing  collaborative projects, and launching public awareness-raising information campaigns.
It is crucial to note  that the Rustavi Bureau of the Legal Aid  Service is situated in the city of Rustavi ,at #6,  Bostankalaki St.   The  representatives from this bureau will be actively involved in the implementation of future projects to further expand the public access to free legal assistance.