ქუთაისის სკოლა "იმედში" პარალეგალებთან ერთად შეხვედრა ჩატარდა
მიმდინარე წლის 10 აპრილს, ქ. ქუთაისში აკად. ივ. ჯავახიშვილის სახელობის სკოლა „იმედში“ იურიდიული დახმარების სამსახურის წარმომადგენლებმა სკოლის მოსწავლეებისთვის პარალეგალებთან ერთად გამართეს შეხვედრა.
შეხვედრას უძღვებოდა სამსახურის ანალიტიკური და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის უფროსი - მაია ნოზაძე.
პარალეგალებმა სკოლის მოსწავლეებს გააცნეს შემდეგი თემები: ბავშვის უფლებები, ბულინგის სახეები და ინკლუზიური განათლების მნიშვნელობა. შეხვედრა წარიმართა მოსწავლეების აქტიური ჩართულობით. სკოლის მოსწავლეებს გავაცანით იურიდიული დახმარების სამსახურის შესახებ დეტალური ინფორმაცია, ჩვენი სერვისები და მიმდინარე პროექტები.
მადლობას ვუხდით USAID Rule of Law Program I USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამა - ს პროექტის დაფინანსებისა და მნიშვნელოვანი მხარდაჭერისათვის.

A meeting with paralegals was held in Kutaisi School "Imedi".
On April 10 of this year, in Kutaisi,    in Iv.  Javakhishvili school "Imedi", representatives of the Legal Aid Service (LAS)  and paralegals held a meeting with the school students.
The meeting was led by the Head of  the Analytical and International Relations Department of the Service, Maya Nozadze.
The paralegals introduced the following topics to the school students: child rights, types of bullying and the importance of inclusive education. The meeting was held with the active participation of students. The audience was  comprehensively informed  about the LAS  services,  and current projects.
We are grateful to the USAID Rule of Law Program I USAID Rule of Law Program for the project funding and their significant support.