ზესტაფონის სასამართლოში ჩატარდა იმიტირებული სასამართლო პროცესი პარალეგალების მონაწილეობით
მიმდინარე წლის 10 აპრილს, იურიდიული დახმარების სამსახურისა და USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის ორგანიზებით, გაიმართა იმიტირებული სასამართლო პროცესი ზესტაფონის რაიონულ სასამართლოში.
აღსანიშნავია, რომ პროცესზე მხარეებს წარმოადგენდნენ სტუდენტი პარალეგალები, ხოლო ნაფიცი მსაჯულები გახლდათ ზესტაფონის მუნიციპალიტეტში არსებული სხვადასხვა სკოლის მოსწავლეები.
მოსწავლეებმა დეტალური ინფორმაცია მიიღეს ბავშვთა უფლებებთან დაკავშირებით. ასევე, იმიტირებული პროცესის საქმის მასალები იმგვარად იყო შედგენილი, რომ ნაფიც მსაჯულებს შესაძლებლობა ჰქონდათ ემსჯელათ ბავშვთა შრომის უფლებიდან გამომდინარე აქტუალურ საკითხებზე და შემდგომ გაცნობოდნენ კვალიფიციურ სამართლებრივ შეფასებებს. აღსანიშნავია, რომ განსახილველმა თემამ დიდი დაინტერესება გამოიწვია სკოლის მოსწავლეებში.
იმიტირებული პროცესი განხორციელდა პროექტის - "ვაქციოთ კანონი ყველასთვის ხელმისაწვდომი"-ს ფარგლებში.
მადლობას ვუხდით USAID Rule of Law Program I USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამა -ს მხარდაჭერისათვის.

A mock trial with the participation of paralegals was held in the Zestafoni court
On April 10 of this year, in Kutaisi,    in Iv.  Javakhishvili school "Imedi", representatives of the Legal Aid Service (LAS)  and paralegals held a meeting with the school students.
The meeting was led by the Head of  the Analytical and International Relations Department of the Service, Maya Nozadze.
The paralegals introduced the following topics to the school students: child rights, types of bullying and the importance of inclusive education. The meeting was held with the active participation of students. The audience was  comprehensively informed  about the LAS  services,  and current projects.
We are grateful to the USAID Rule of Law Program I USAID Rule of Law Program for the project funding and their significant support.