აშშ-სა და საქართველოს იურიდიული დახმარების სამსახურებს შორის თანამშრომლობა გაღრმავდება
15 აგვისტოს იურიდიული დახმარების სამსახურისდირექტორი დავით სიმონია  შეხვდა ნიუ იორკის იურიდიული დახმარების სამსახურის სისხლის სამართლის მიმართულების ხელმძღვანელს, ტინა ლუნგოს.
შეხვედრაზე განიხილეს უფასო სამართლებრივი დახმარების მექანიზმები გადახდისუუნარო მოსახლეობისათვის როგორც საქართველოში, ასევე ამერიკის შეერთებულ შტატებში. ტინა ლუნგომ აღნიშნა, რომ მათი სამსახურის მიერ დახმარება გაეწია არაერთ ქართველ ემიგრანტს და ამ მხრივ მუშაობა კვლავ გრძელდება. ამერიკელი კოლეგებისთვისაც მნიშვნელოვანი იყო  საქართველოს იურიდიული დახმარების სამსახურის გამოცდილების გაზიარება.
გადაწყდა, რომ ურთიერთთანამშრომლობა გაღრმავდება და თანდათანობით,  უფასო სამართლებრივ დახმარება უფრო ხელმისაწვდომი გახდება როგორც ჩვენი ქვეყნის მოსახლეობისთვის, ასევე ამერიკაში მყოფი საქართველოს მოქალაქეებისთვისაც.

Cooperation between US and Georgian legal aid services will be deepened
On August 15, Director of the Legal Aid Service David Simonia met with Head of the Criminal Division of the New York Legal Aid Service, Tina Lungo.
The discussion revolved around the mechanisms of free legal aid for the insolvent population, both in Georgia and in the United States.  As Tina Luongo  noted , their Service provided assistance to a number of Georgian emigrants,  and the work in this regard still continues.
Sharing    experiences with the Georgian Legal Aid Service was crucial for the American colleagues as well.  It was decided that mutual collaboration would be gradually  strengthened,  and  both the people of our nation and the Georgian citizens living   in America would eventually have better access to free legal aid.