იურიდული დახმარების სამსახურს ამერიკელი პროკურორი ესტუმრა
22 ნოემბერს, ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს ორგანიზებით, იურიდიული დახმარების სამსახურს ესტუმრა ვაშინგტონის შტატის პროკურორი დევიდ მარტინი, რომელიც ოჯახში ძალადობის სპეციალიზაციით მუშაობს.
სტუმარმა თავისი გამოცდილება და შეხედულებები თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატებსა და ადმინისტრაციის წარმომადგენლებს სპეციალურად მომზადებული პრეზენტაციის საშუალებით გაუზიარა. დევიდ მარტინის მოსაზრებით, მართლმსაჯულების პროცესის ეფექტურობის გაუმჯობესების ხელშესაწყობად საჭიროა გამოიძებნოს მსჯავრის აღსრულების ალტერნატიული ფორმები, ოჯახში ძალადობის შემთხვევაში  განრიდების მექანიზმის გამოყენება განსაკუთრებით შედეგიანია.
ადვოკატებმა სტუმარს თავიანთი გამოცდილებაც გაუზიარეს და პრაქტიკული ხასიათის კითხვებზე ამომწურავი პასუხებიც მიიღეს.

An American prosecutor visited the Legal Aid Service
On November 22, the Legal Aid Service was visited by Washington State Prosecutor David Martin, who specializes in domestic violence. The visit was organized by the US Embassy.
The guest shared his experience and views with the attorneys  and administration representatives of the Tbilisi Legal Aid Bureau through a specially prepared presentation. In David Martin’s view, in order to improve the efficiency of the justice process, it is necessary to find alternative forms of sentencing.  In the case of domestic violence, it is particularly efficient to  use  a diversion mechanism.
The attorneys  also shared their experience with the guest and received his comprehensive answers to their practical questions.