ზუგდიდის უნივერსიტეტში გაიმართა პანელური დისკუსია პარალეგალების მონაწილეობით
მიმდინარე წლის 7 მარტს, შოთა მესხიას სახელობის ზუგდიდის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართა პანელური დისკუსია სახელწოდებით - “ქალთა უფლებების დაცვასთან დაკავშირებული გამოწვევები ადგილობრივ დონეზე“.
შეხვედრა გახსნა და დამსწრე საზოგადოებას მისასალმებელი სიტყვით მიმართა - USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის, სამართლის უზენაესობის საკითხებში რეგიონალურმა მრჩეველმა - ირინა ლორთქიფანიძემ,  ზუგდიდის უნივერსიტეტის საზოგადოებრივ მეცნიერებათა და ჯანდაცვის ფაკულტეტის დეკანმა -  ნინო მაქაცარიამ, იურიდიული დახმარების სამსახურის ანალიტიკური და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის უფროსმა - მაია ნოზაძემ და იურიდიული დახმარების სამსახურის ზუგდიდის ბიუროს უფროსმა - რომან კეიდიამ.
პანელში მოხსენებით წარსდგნენ, დამსწრე პირებს ადგილობრივ დონეზე გამოწვევებისა და არსებული პრაქტიკის შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს - ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მერიის სოციალური დაცვისა და გენდერული თანასწორობის განყოფილების უფროსმა - გოგი რევიამ, იურიდიული დახმარების სამსახურის ფოთის ბიუროს უფროსმა - ნათია ბოჯგუამ და საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის ზუგდიდის ფილიალის წარმომადგენელმა - ნიკა გოგიამ. დისკუსიას მოდერირებას უწევდა, იურიდიული დახმარების სამსახურის სასწავლო ცენტრის უფროსი - მარიამ ბურკაძე.
შეხვედრის დასასრულს, პარალეგალმა - ია გორგაძემ საზოგადოებას გააცნო პროექტ „პარალეგალის“ ფარგლებში განხორციელებული აქტივობები, მათ შორის ისაუბრა ქალთა უფლებებთან დაკავშირებით ცნობიერების ასამაღლებელი კამპანიის შესახებ, რომელიც ხორციელდება მთელი ქვეყნის მასშტაბით.

A panel discussion was held at Zugdidi University with the participation of paralegals
On March 7, a panel discussion  "Challenges Related to the Protection of Women's Rights at the Local Level" took place at  the Zugdidi Shota Meskhia State University.
Irina Lortkipanidze, Regional Adviser on Rule of Law of the USAID Rule of Law Program, opened the meeting and addressed the audience with a welcome speech. The speakers for the audience included   the Dean of the Faculty of Social Sciences and Health of Zugdidi University, Nino Makatsaria, Head of Analytical and International Relations Department of the Legal Aid Service , Maya Nozadze,  and Head of the Zugdidi Legal Aid Service Bureau,  Roman Keydia.
Gogi Revia, Head of the Department of Social Protection and Gender Equality of the Zugdidi Municipality City Hall, Natia Bojgua, Head of the Poti Legal Aid Service Bureau,  and Nika Gogia,  the representative of the Association of Young Lawyers of Georgia, Zugdidi Branch,   all reported to the panel, giving the attendees a thorough understanding of the challenges  and current practices  at the local level. Mariam Burkadze, the Head  of the Legal Aid Service Training Centre, moderated the discussion.
Upon concluding the conference, paralegal Ia Gorgadze gave a public an overview of the activities undertaken as part of thee "Paralegal" initiative, notably, the nationwide awareness-raising campaign for women's rights.