შეხვედრა ჭიათურის მუნიციპალიტეტში
2018  წლის  2 მარტს  იურიდიული დახმარების სამსახურის საჩხერის საკონსულტაციო ცენტრის კონსულტანტმა სალომე გიორგაძემ საინფორმაციო შეხვედრა გამართა ჭიათურის  მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წევრებთან. ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებს  მიეწოდათ დაწვრილებითი ინფორმაცია იურიდიული დახმარების სამსახურის საქმიანობის შესახებ, ასევე  იმ სერვისების შესახებ, რითაც სარგებლობენ მოქალაქეები – თუ ვის შეუძლია ისარგებლოს იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისებით და ასევე, იმ სასიკეთო საკანონმდებლო  ცვლილებებით, რომლებიც ძალაში შევიდა 2018 წლის 1 მარტიდან.
შეხვედრის შემდეგ საკრებულოს წევრებს გადაეცათ იურიდიული დახმარების სამსახურის საინფორმაციო ბუკლეტები. შეხვედრა გააშუქა ადგილობრივმა მედიამ და შესაბამისად, იმავე, ინფორმაციის მიღების საშუალება ჭიათურის სხვა მცხოვრებლებსაც მიეცათ.

Sachkhere Consultation Centre
On March 2, 2018, the LAS Sachkhere Consultation center consultant – Salome Giorgadze held information meeting with the members of Tchiatura Municipality assembly. She informed the representatives of the local self-government body about the work of Legal Aid Service, as well as those services that are for the citizens, eligibility criteria for applying for free legal assistance and legislative amendments which entered into force on March 1, 2018.
After the meeting, the assembly members received information brochures of Legal Aid Service. The local media broadcasted the meeting.