შეხვედრა დუშეთის მუნიციპალიტეტში
იურიდიული დახმარების სამსახურის რეგიონული ბიუროების წარმომადგენლები განაგრძობენ შეხვედრებს ადგილობრივი თვითმმართველობებთან. 2018 წლის 27 თებერვალს მცხეთა-მთიანეთის იურიდიული დახმარების სამსახურის ბიუროს ადვოკატები ნათია ბერძენიშვილი და ქეთევან თალაკვაძე დუშეთის მუნიციპალიტეტის თანამშრომლებს შეხვდნენ.  ღონისძიებას  ესწრებოდნენ  დუშეთის მუნიციპალიტეტის  საკრებულოს თავჯდომარე გიორგი ინაშვილი,  მოადგილე კახაბერ ჩიტაური და  საკრებულოს აპარატის სხვა თანამშრომლები. დუშეთის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს დიდი ნაწილი გასული წლის ადგილობირივი თვითმმართველობის არჩევნების შედეგად განახლდა. ამიტომ ადვოკატების მიერ მიწოდებული ინფორმაციიდან შეხვედრის მონაწილეებისთვის ბევრი რამ ახალი იყო.
საუბარი შეეეხო იურიდიული დახმარების სამსახურის საქმიანობის სპეციფიკას, სერვისების საჭიროებას, ხელმისაწვდომობას და ა.შ. დუშეთის საკრებულოს წევრებმა  განსაკუთრებული კეთილგანწყობით აღნიშნეს, რომ აუცილებელია ხშირად გაიმართოს იურიდიული დახმარების ადვოკატებისა და კონსულტანტების შეხვედრები მაღალმთიანი რეგიონის მცხოვრებლებთან, რომლებსაც ინტენსიური გადაადგილება უჭირთ მუნიციპალური ცენტრების მიმართულებით და სასურველია, ადგილობრივად შეძლონ სამართლებრივი დახმარების მიღება.

Meeting in Dusheti Municipality
The employees of the LAS legal aid bureaus continue holding meetings with the representatives of local self-government units. On February 27, 2018, the Mtskheta-Mtianeti Legal Aid Bureau lawyers – Natia Berdzenishvili and Ketevan Talakvadze met with the employees of Dusheti Municipality local administration. The chairman of the city assembly of the Municipality – Giorgi Inashvili, the deputy chairman – Kakhaber Chitauri and other staff members attended the event. The structure of the Dusheti Municipality city assembly was renewed as a result of the election of local self-government. That’s why the information given by the LAS lawyers was a novel for the newly-staffed local state agency.
The specifics of work of the Service, its activities, accessibility, etc. were also topics of the talk. The attendees of the meeting underlined that it would be better to organize meetings of the LAS lawyers and consultants with the population of remote mountainous regions who have difficulty to reach the municipality center and are in need of legal assistance.