17 სექტემბერს მობილური საკონსულტაციო ცენტრის მომსახურებით ისარგებლეს ყვარელის მუნიციპალიტეტის სოფლების - ახალსოფლის, ბალღოჯიანის, ეთნიკური უმცირესობებით დასახლებული სოფლების - ჩანტლისყურესა და საცხენეს მოსახლეობამ.
იურიდიული დახმარების სამსახურის თელავის ბიუროს ადვოკატმა ალექსი ტუსნიაშვილმა ადგილობრივ მოსახლეობას მიაწოდა ინფორმაცია საქართველოში მოქმედი უფასო სამართლებრივი დახმარებისა და იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისების შესახებ. დარიგდა საინფორმაციო ბუკლეტები.
საზოგადოებრივმა ადვოკატმა ცენტრის დახმარებით აღნიშნული სოფლების მცხოვრებლებს იურიდიული კონსულტაციები გაუწია. კონსულტაციები ეხებოდა მიწის ფართობის რეგისტრაციის წესებს, მემკვიდრეობის საკითხებს, საქართველოს მოქალაქეობის მიღების წესებს, საბანკო და საოჯახო დავებს, მხარდამჭერის დანიშვნის, შრომითი ურთიერთობისა და სხვა მოსახლეობისათვის საინტერესო სამართლებრივ საკითხებს.
სექტემბრის ბოლომდე თელავის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატები განაგრძობენ შეხვედრებს თელავის ბიუროს სამოქმედო ტერიტორიაზე არსებულ სოფლებს და ქალაქებში. მობილური საკონულტაციო ცენტრის დახმარებით ისინი დაინტერესებულ პირებს ინდივიდუალურ იურიდიულ კონსულტაციებს გაუწევენ.
იურიდიული დახმარების სამსახურის მობილური საკონსულტაციო ცენტრი ორგანიზებულია გაეროს განვითარების პროგრამისა და გერმანიის მთავრობის მხარდაჭერით.

The Mobile Consulting Center's services were utilised on September 17 by the ethnic minority-inhabited villages of Akhalsopeli, Balghojiani, Chantliskure, and Satskhene.
Local residents were informed about Georgia's free legal aid and the LAS current services by Alexi Tusniashvili, a lawyer from the Telavi Legal Aid Bureau. Booklets with information were given out to the audience.
With the assistance of the Centre, the public attorney was able to offer legal advice to the citizens of the aforementioned Kvareli Municipality villages. The rules pertaining to land plot registration, inheritance, gaining Georgian citizenship, banking problems or family disputes, labour relations, designating a supporter, and other legal matters of public interest were also topics of discussion.
With the support of the Consulting Centre the attorneys from the Telavi Legal Aid Bureau will go to towns and villages in the Telavi Bureau's service coverage area in September to offer interested individuals one-on-one legal consultations
The Legal Aid Service Mobile Consultation Center is organized with the support of the United Nations Development Program and the German Government.