ხელვაჩაურში საოჯახო და მემკვიდრეობითი სამართლის საკითხებზე საინფორმაციო-საგანმანათლებლო შეხვედრა გაიმართა
იურიდიული დახმარების სამსახურის ბათუმის ბიუროს  მონაწილეობით, ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტში საოჯახო და მემკვიდრეობითი სამართლებრივი ურთიერთობების შესახებ საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრაზე საზოგადოებრივმა ადვოკატმა მაია ქათამაძემ შეხვედრის მონაწილეებს საოჯახო და მემკვიდრეობითი სამართლის ძირითადი საკითხები გააცნო. ასევე მიაწოდა ინფორმაცია იურიდიული დახმარების სამსახურის საქმიანობის, უფასო იურიდიული დახმარების მიღების პირობებისა და მომსახურებით სარგებლობის კრიტერიუმების შესახებ.
შეხვედრა, სახელწოდებით „საოჯახო და მემკვიდრეობითი სამართლებრივი ურთიერთობების ზოგადი მიმოხილვა“ ხელვაჩაურის ახალგაზრდობის ცენტრის ორგანიზებით გაიმართა.
იურიდიული დახმარების სამსახური საინფორმაციო-საგანმანათლებლო შეხვედრების ჩატარებას ქვეყნის მასშტაბით აქტიურად განაგრძობს.

An informational and educational meeting on family and inheritance law issues was held in Khelvachauri
With the participation of the Batumi Bureau of the Legal Aid Service, an informational meeting regarding legal relations in family and inheritance law was convened in the Khelvachauri Municipality.
During the session, Public Defender Maia Katamadze presented the fundamental aspects of family and inheritance law to the attendees. Furthermore, she provided detailed information concerning the operations of the Legal Aid Service, the statutory conditions for obtaining state-funded legal aid, and the eligibility criteria for accessing these services.
The meeting, entitled "General Overview of Family and Inheritance Legal Relations," was organized under the auspices of the Khelvachauri Youth Center.
The Legal Aid Service consistently continues its nation-wide implementation of informational and educational campaigns.