2025 წლის 19 ივნისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი დავით სიმონია შეხვდა საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტის (სეუ) სტუდენტებს.
აუდიტორია ძირითადად სამართალმცოდნეობის ფაკულტეტის სხვადასხვა კურსის სტუდენტებისგან შედგებოდა.
დავით სიმონიამ ახალგაზრდებს იურიდიულიდახმარების სამსახურის სერვისები გააცნო და წარუდგინა პროექტი "პარალეგალები", რომელიც ახალგაზრდებში პოპულარობით სარგებლობს.
პარალეგალები არიან პირველადი იურიდიული დახმარების გამწევი პირები, რომლებიც გადმზადებული არიან რიგ სამართლებრივ საკითხებში, თუმცა არ გააჩნიათ პროფესიული კვალიფიკაცია.
სტუდენტები დაინტერესდნენ აღნიშნული პროექტით და სტაჟირებით, რომლის გავლასაც იურიდიული დახმარების ბიუროებში შეძლებენ.

David Simonia, the Director of the Legal Aid Service (LAS), visited with Georgian National University (GNU) students on June 19, 2025.
Students from the Faculty of Law's various courses made up the majority of the audience. David Simonia presented the "Paralegals" project, which has already become well-liked by young people, and explained the Legal Aid Service current operations and services to them.
Paralegals are the main legal aid providers, who lack professional credentials but are taught in a variety of legal matters. The aforementioned project and the internship that the students would be able to finish in the Legal Aid Bureaus piqued their attention.