სოფელ ყარაფილაში შეხვედრა ჩატარდა
2024 წლის 4 ივნისს, კასპის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყარაფილაში ჩატარებულ შეხვედრაში, რომელიც ორგანიზებული იყო შერიგებისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის მიერ, მონაწილეობდა გორის იურიდიული დახმარების ბიუროს კონსულტანტი ..
2025-06-10
ჭიათურის სკოლის მოსწავლეები სამსახურის სერვისებს გაეცნენ
2 ივნისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის საჩხერისა და ჭიათურის საკონსულტაციო ცენტრის კონსულტანტმა სალომე გიორგაძემ შეხვედრა გამართა ქ. ჭიათურის წმინდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის  მართლმადიდებლური სკოლის  მე–10 კლასის მოსწა..
2025-06-03
ზედა აჭყვის სკოლას ადვოკატები ესტუმრნენ
2025 წლის 30 მაისს  ბათუმის იურიდიული დახმარების ბიუროს წარმომადგენლებმა ნინო შარაშიძემ, გვანცა თურმანიძემ, თორნიკე ცივაძემ განახორციელეს გასვლითი საინფორმაციო ხასიათის შეხვედრა ქობულეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ზედა აჭყვას საჯარო სკოლის მოსწავლეე..
ზუგდიდის მე-12 სკოლის მოსწავლეები სამსახურის სერვისებს გაეცნენ
27 მაისს, ზუგდიდის იურიდიული დახმარების ბიუროს უფროსი რომან კეიდია და სპეციალისტი გელა პერტია, მოზარდების სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლების მიზნით,  შეხვდნენ ქალაქ ზუგდიდის მე-12 საჯარო სკოლის უფროსკლასელებს. ადვოკატებმა მოსწავლეებს გააცნეს..
ზემო ხვითში მობილური საკონსულტაციო ცენტრი ჩავიდა
28 მაისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის მობილური საკონსულტაციო ცენტრი გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ზემო ხვითში ჩავიდა. ზემო ხვითი ოკუპირებულ ზონასთან ახლოს მდებარე სოფელია. რეგიონებში მცხოვრები მოსახლეობისთვის უფასო სამართლებრივ დახმარებაზე ხელმისაწ..
2025-05-29
ახალსოფლის სკოლაში სამართლებრივ თემებზე იმსჯელეს
2025 წლის 27 მაისს  ბათუმის იურიდიული დახმარების ბიუროს წარმომადგენლებმა: ნინო შარაშიძემ, გვანცა თურმანიძემ და ელზა ჩიქოვანმა განახორციელეს გასვლითი საინფორმაციო ხასიათის შეხვედრა ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ახალსოფლის საჯარო სკოლის უფროსი..
2025-05-28
ორსანტიის სკოლის მოსწავლეებთან შეხვედრა ჩატარდა
22 მაისს, ზუგდიდის იურიდიული დახმარების ბიუროს უფროსმა რომან კეიდიამ და სპეციალისტმა გელა პერტიამ შეხვედრა ჩაატარეს ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ ორსანტიის საჯარო სკოლის უფროსკლასელებთან. შეხვედრის მიზანი იყო მოზარდების სამართლებრივი ცნობიერების ამა..
2025-05-27
დუისის კერძო სკოლას ადვოკატები ესტუმრნენ
2025 წლის 21 მაისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის თელავის ბიუროს ადვოკატები თამარ ბაწელაშვილი და ალექსი ტუსნიაშვილი, დუისის საკონსულტაციო ცენტრის კონსულტანტი ნუნუ გელდიაშვილი შეხვდნენ ახმეტის რაიონის სოფელ დუისის(პანკისის ხეობა) კერძო სკოლის მოსწავ..
2025-05-22
ქუთაისის სკოლა "პროგრესის" მოსწავლეები სამსახურის სერვისებს გაეცნენ
2025 წლის 19 მაისს ქუთაისის  იურიდიული დახმარების ბიუროს უფროსმა ესმა ნორაკიამ, ადვოკატებმა სოფიო ყუბანეიშვილმა, ინა მელაძემ და მაია ხვადაგიანმა საინფორმაციო შეხვედრა ჩაატარეს ქალაქ ქუთაისის ქართულ-ამერიკული საერთაშორისო კერძო  სკოლა "..
2025-05-21
ნოსირის სკოლაში შეხვედრა ჩატარდა
16 აპრილს, სენაკის მუნიციპალიტეტის სოფელს ნოსირის საჯარო სკოლის მოსწავლეებს შეხვდა იურიდიული დახმარების სამსახურის სენაკის საკონსულტაციო ცენტრის კონსულტანტი მაია რობაქიძე-ძიძავა. მან მოსწავლეებს მიაწოდა ინფორმაცია უფასო სამართლებრივი სახმარების სისტე..

Roman Keidia, Head of the Legal Aid Service (LAS) Zugdidi Bureau, participated in information meetings organized by the Office of the State Minister for Reconciliation and Civic Equality, held in the villages of Pakhulani in Tsalenjikha ..
Otar Chakhunashvili, Director of the Legal Aid Service (LAS), and Lika Kobaladze, First Deputy Director, met with Irina Japaridze, UN Women Programme Manager, and Salome Ichkiti, Programme Analyst. During the introductory meeting, the parties revi..
Otar Chakhunashvili, Director of the Legal Aid Service, met with Irakli Kandashvili, Chairperson of the Georgian Bar Association. The parties reviewed key issues of cooperation between the agencies. The conversation touched upon enhanc..
With the participation of the Batumi Bureau of the Legal Aid Service, an informational meeting regarding legal relations in family and inheritance law was convened in the Khelvachauri Municipality. During the session, Public Defender Maia Katamadz..
Otar Chakhunashvili, Director of the Legal Aid Service (LAS) held an introductory meeting with Anna Rich, the new Representative of the United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR) to Georgia. At the meeting, the parties discusse..
Otar Chakhunashvili congratulated the UNICEF Representative on her appointment and wished her every success. The meeting focused on the implementation of the joint action plan developed within the framework of the partnership between the organ..
On June 12, an information meeting was held in the village of Ditsi, Gori Municipality, for women and girls affected by the conflict. The event was organized by the Office of the State Minister for Reconciliation and Civic Equality. The meeting wa..
The Director of the Legal Aid Service (LAS), Otar Chakhunashvili, met with the Public Defender of Georgia, Levan Ioseliani. The meeting focused on the significance of coordinated cooperation among human rights protection agencies. They discussed the..
The Director of the Legal Aid Service(LAS), Otar Chakhunashvili, met with the Auditor General of Georgia, Giorgi Gabitashvili. During the introductory meeting, the parties discussed matters related to institutional cooperation. It was noted that w..
Representatives of the Legal Aid Service (LAS) congratulated the students of Public School #2 in the village of Sartichala, Gardabani Municipality, on June 1st – the International Day of Protecting the Children's Rights. The presentation de..