საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტში შეხვედრა ჩატარდა
2025 წლის 29 ოქტომბერს, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი დავით სიმონია  საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის სტუდენტებს შეხვდა.
დავით სიმონიამ ახალგაზრდებს გააცნო საქართველოში მოქმედი უფასო სამართლებრივი დახმარების სისტემა და ესაუბრა იურიდიული დაქმარების სამსახურის სერვისების შესახებ.
შეხვედრის მეორე ნაწილი დაეთმო იურიდიული დახმარების სამსახურის პროექტის "პარალეგალების" წარდგენას. პროექტი განკუთვნილია დამწყები იურისტებისათვის ან არაიურისტი პირებისათვის, რომლებიც სპეციალური გადამზადების შემდეგ პირველადი იურიდიული დახმარების გაწევას შეძლებენ.
სტუდენტები დაინეტერსდნენ პროექტის დეტალებით და მასში აქტიური ჩართვის სურვილი გამოთქვეს.
აღსანიშნავია, რომ სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურსა და საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტს შორის გაფორმებულია მემორანდუმი, რაც ერთობლივი პროექტების ფარგლებში თანამშრომლობას მოიცავს

The meeting held on in GIPA
David Simonia, the Director of the Legal Aid Service (LAS), met with Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) students on October 29, 2025.
David Simonia discussed the LAS   continuing services and gave the youth an overview of the  free legal aid system operating in Georgia.
The presentation of the Legal Aid Service initiative "Paralegals" took up the second half of the meeting. The project is designed for inexperienced lawyers or non-non-lawyers who will be able to offer primary legal aid following specialised training.
The studentss indicated a desire to actively participate in the project and showed curiosity in its specifics.
Notably, the LEPL Legal Aid Service and the Institute of Legal Aid have signed a memorandum, which includes cooperation within the framework of joint projects.