იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორის მოადგილე
მიხეილ ხურციძე იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორის მოადგილის თანამდებობას იკავებს 2023 წლიდან.
მას სახელმწიფო და კერძო სტრუქტურებში მუშაობის ორ ათეულზე წელზე მეტი ხნის გამოცდილება აქვს.
2002-2007 წლებში მუშაობდა საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სტრუქტურებში, 2007-2016 წლებში ხელმძღვანელობდა კერძო კომპანიებს, ხოლო 2016-20123 წლებში, სსიპ ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახურში ეკავა ჯერ ადმინისტრაციული დეპარატამენტის სახელმწიფო შესყიდვების განყოფილების უფროსის, შემდეგ კი სამართლებრივი უზრუნველყოფის დეპარტამენტის უფროსის პოზიცია.
მიხეილ ხურციძეს დამთავრებული აქვს აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (1993-1998), თბილისის ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასპირანტურა (2000-2003), საქართველოს თავდაცვის სამისნისტროს ოფიცერთა სამხედრო-დიპლომატიური მომზადების ცენტრი სამხედრო დიპლომატიის მმარულებით(2000-2001);
გავლილი აქვს სხვადასხვა სახის ტრენინგი და სემინარი როგორც საქართველოში, ასევე საზღვარგარეთ. ეწევა პედაგოგიურ საქმიანობას.

Deputy Director at Legal Aid Service
In 2002-2007, Mikheil Khurtsidze worked in the structures of the Ministry of Defense of Georgia, in 2007-2016 he managed private companies, and in 2016-20123, he held the position of the head of the State Procurement Department of the Administrative Department, and then the head of the Legal Assurance Department in the State Service of Veterans Affairs.
Mikheil Khurtsidze graduated from Akaki Tsereteli State University (1993-1998),  I. Javakhishvili Tbilisi State University graduate school (2000-2003), Military-Diplomatic Training Center for officers of the Ministry of Defense of Georgia with the faculty of Military Diplomacy (2000-2001);
He has attended various trainings and seminars both in Georgia and abroad. Mikheil Khurtsidze engages in pedagogical activities.