სოხუმის უნივერსიტეტთან მემორანდუმი გაფორმდა
2025 წლის 23 ოქტომბერს იურიდიული დახმარების სამსახურის წარმომადგენლები სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტს ესტუმრნენ.
იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა დავით სიმონიამ და სოხუმის სახელმწიფო უნივერსტეტის დირექტორმა თეა ჯუღელმა ხელი მოაწერეს ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს, რომელშიც აღნიშნულია, რომ მხარეები ითანამშრომლებენ სტუდენტების გადამზადების, პრქტიკული უნარ-ჩვევების  გამომუშავებისა და მოსახლეობის სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლების მიზნით გამართულ საინფორმაციო კამპანიების ფარგლებში.
მემორანდუმის გაფორმების შემდეგ დავით სიმონია სტუდენტებსა და პროფესორ-მასწავლებლებს შეხვდა, გააცნო იურიდიული დახმარების სამსახურის მუშაობის სპეციფიკა, წარუდგინა პროექტი "პარალეგალები", რომელიც დამწყები იურისტების და არაიურისტი პირების გადამზადებას გულისხმობს და რომელსაც იურიდიული დახმარების სამსახური რამდენიმე წელია წარმატებით ახორციელებს. სტუდენტებმა  პროექტის მიმართ დიდი ინტერსესი და მასში ჩასართავად მზადყოფნა გამოხატეს.

A memorandum was signed with Sokhumi University
The Legal Aid Service (LAS)  representatives paid a visit at Sokhumi State University on October 23, 2025.
A memorandum of cooperation signed by the Director of the Legal Aid Service, David Simonia and Sukhumi State University's Rector, Tea Jugheli, specifies that the parties will work together through information campaigns meant to retrain students, foster practical skills, and increase public”s legal awareness.
After signing the memorandum, David Simonia met with professors and students, explained the Legal Aid Service  operation specifics, and gave a presentation on the "Paralegals" project, which entails retraining novice  solicitors and non-attorneys and has been successfully carried out by LAS  for a number of years. The idea piqued the pupils' curiosity, and they expressed their  readiness to participate in it.