ქალაქ ჯვარში მობილური საკონსულტაციო ცენტრი ჩავიდა
2024 წლის 18 აპრილს იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი დავით სიმონია შეხვდა წალენჯიხის მუნიციპალიტეტის ქალაქ ჯვარის მოსახლეობას.
ზუგდიდის ბიუროს უფროსმა რომან კეიდიამ დამსწრე საზოგადოებას სამსახურის სერვისები გააცნო. ასევე, წარადგინა იურიდიული დახმარების სამსახურის მობილური საკონსულტაციო ცენტრი, რომელიც გერმანიის მთავრობისა და გაეროს განვითარების პროგრამის ხელშეწყობით, პროექტის "კანონის უზენაესობისა და მართლმსაჯულებაზე ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესება ყველასთვის" ფარგლებში შეიქმნა.
წალენჯიხის და ჩხოროწყუს საკონსულტაციო ცენტრის კონსულტანტმა ნინო ხარჩილავამ მობილური საკონსულტაციო ცენტრის დახმარებით ინდინივიდუალური კონსულტაციები გაუწია დაინტერესებულ პირებს.
როგორც ცნობილია, იურიდიული დახმარების სამსახურის "მობილური საკონსულტაციო ცენტრი" არის სპეციალური მიკროავტობუსი, რომელიც მოეწყო და აღიჭურვა გერმანიის მთავრობისა Deutsche Botschaft Tiflis გერმანიის საელჩო თბილისი და გაეროს განვითარების პროგრამის UNDP Georgia  "კანონის უზენაესობისა და მართლმსაჯულებაზე ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესება ყველასთვის" პროექტის ფარგლებში. ცენტრი სპეციალურად განკუთვნილია იმ დასახლებული პუნქტებისათვის, რომელიც იურიდიული დახმარების სამსახურის ოფისებისგან მოშორებით მდებარეობს.

David Simonia, met with the residents of the town of Jvari
On April 18, 2024, the Director of the Legal Aid Service, David Simonia, met with the residents of the town of Jvari, Tsalenjikha municipality.
Head of the Zugdidi Bureau, Roman Keydia, gave  the audience  an overview of the LAS services.  Additionally, he introduced  the Mobile Consulting  Center of the Legal Aid Service, which was established  with the support of the German government and the United Nations Development Program(UNDP), as  part  of the project "Improving the Rule of Law and  Access to Justice for All".
The Mobile Consulting   Center   is a special van equipped with appropriate tools, to allow for the provision of individual legal  counseling, and drafting of legal documents, as needed.
Nino Kharchilava, a consultant of the Zugdidi Legal Aid Bureau, provided one-on-one consultations to the interested persons with the help  of the Mobile Consulting Center.