2026 წლის 15-16 აპრილს, თბილისში იურიდიული დახმარების სამსახურის ადვოკატებისათვის ჩატარდა ტრენინგი თემაზე "ადვოკატის უნარ-ჩვევები ნაფიც მსაჯულთა სასამართლოზე".
ტერნინგს უძღვებოდნენ იურიდიული დახმარების სამსახურის  აღმოსავლეთ საქართველოს განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა ბიუროს ხელმძღვანელი სულხან კომახიძე და დასავლეთ საქართველოს განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა ბიუროს ხელმძღვანელი გელა სიორდია.
აღსანიშნავია, რომ იურიდიული დახმარების სამსახური წლების განმავლობაში ჩართულია ნაფიც მსაჯულთა სასამართლო პროცესებში და არსებობს აღნიშნულ დავათა გადაწყვეტის პოზიტიური სტატისტიკა - დასაცავ პირთა სასარგებლოდ.
ტრენინგზე განიხილებოდა ნაფიც მსაჯულთა შერჩევის, შესავალი სიტყვის, პირდაპირი დაკითხვის ტექნიკის და სტრატეგიის, ჯვარედინი დაკითხვის, მოწმის იმპიჩმენტის, პროტესტის, დასკვნითი სიტყვის მომზადების საკითხები.
ადვოკატებმა გელა სიორდიამ და სულხან კომახიძემ,  მათ პირად გამოცდილებაზე დაყრდნობით, კოლეგებს წარმოუდგინეს პრაქტიკული სამუშაოები.

Training was conducted on jury issues
On April 15-16, 2026, a training course on "Lawyer Skills in Jury Trials" was held in Tbilisi for lawyers of the Legal Aid Service (LAS).
Sulkhan Komakhidze, Head of the Legal Aid Service  Bureau of Particularly Important Cases of Eastern Georgia, and Gela Siordia, Head of the Bureau of Particularly Important Cases of Western Georgia, led the training session.
It is noteworthy that the Legal Aid Service has been involved in jury trials for many years and there is a positive statistics on the resolution of these disputes,  in favor of the defendants.
The training covered the issues of jury selection, introductory speech, direct examination techniques and strategies, cross-examination, witness impeachment, protest, and preparation of closing arguments.
Attorneys Gela Siordia and Sulkhan Komakhidze gave their colleagues practical exercises based on their own experiences.
The event was held with the support of the United Nations Development Programme and the Government of Germany.