დღეს, მარნეულის მუნიციპალიტეტის გამგეობაში, მუნიციპალური სერვისის „ქალთა ოთახისა“ და იურიდიული დახმარების სამსახურის მარნეულის საკონსულტაციო ცენტრის ერთობლივი ორგანიზებით, ადგილობრივი ქალბატონებისთვის საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრას სხვადასხვა ადმინისტრაციულ ერთეულში მცხოვრები ქალბატონები ესწრებოდნენ, რომელთაც საკონსულტაციო ცენტრის კონსულტანტმა, ლალი ალუდაურმა, აღნიშნული სამსახურის ფუნქციებისა და მიზნების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა.
შეხვედრის მიზანს, საკონსულტაციო ცენტრის ფუნქციონირების შესახებ მოსახლეობის მაქსიმალური ინფორმირებულობა და საჭიროების შემთხვევაში შესაბამისი დახმარების გაწევა წარმოადგენდა.
ცნობისთვის, მარნეულის საკონსულტაციო ცენტრი, გაეროს განვითარების პროგრამის მხარდაჭერით, 2013 წლის მაისში ამოქმედდა.
იურდიული დახმარების სამსახური სახელმწიფო ორგანიზაციაა, რომელიც უზრუნველყოფს უფასო სამართლებრივ დახმარებას სოციალურად დაუცველი, გადახდისუუნარო მოქალაქეებისათვის.

On May 16, in Marneuli Municipality office, a meeting organized by Municipal service “Women’s Room” and Marneuli consultation center of the Legal Aid Office was held in participation with local women.
The meeting was attended by the ladies residing in different administrative areas. The consultant of the local Consultation Center – Lali Aludauri provided them with the detailed information about functions and goals of the organization.
The purpose of the meeting is to provide as much information as possible to the local population about the operation of the consultation center and in case of necessity, provide legal assistance.
For information, Marneuli Consultation center was launched with financial support of UNDP in May 2013.
Legal Aid Service is the State funded organization, which ensures the free legal aid to socially vulnerable and poor citizens.