10 მაისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის ქუთაისის ბიუროს იურისტებმა შეხვედრა გამართეს ქუთაისის 41-ე საჯარო სკოლის მოსწავლეებთან. შეხვედრის თემა ოჯახში ძალადობა იყო.
მოსწავლეებს მიეწოდათ ინფორმაცია ოჯახში ძალადობის გამომწვევი მიზეზების, ოჯახში ძალადობის თეორიების, ასევე ოჯახში ძალადობასთან ბრძოლის მექანიზმების, ასევე – დამცავი და შემაკავებელი ორდერების გამოცემისა და მოქმედების წესებისა და პირობების შესახებ.
მოსწავლეებს ასევე მიეწოდათ ინფორმაცია გენდერული თანასწორობისა და ტოლერანტული დამოკიდებულების მნიშვნელობის შესახებ თანამედროვე საზოგადოებაში.
შეხვადრა ინტერაქტიულ რეჟიმში მიმდინარეობდა და მოსწავლეებს საკუთარი აზრებისა და შეხედულებების გამოთქმის შესაძლებლობაც მიეცათ.

On May 10, the LAS Kutaisi Bureau lawyers held a meeting with schoolchildren of Kutaisi public school N41. The topic of the meeting was domestic violence.
The schoolchildren were informed about reasons of domestic violence, theories of it, as well as tools for fighting against domestic violence, issuance of protective and restraining orders, their operation area and conditions.
The youth also received information about importance of gender equality and tolerance in modern society.
The meeting was conducted in an interactive manner and the schoolchildren were given the opportunity to express their opinions too.