26 აპრილს, იურიდიული დახმარების სამსახურის ქუთაისის ბიუროს ადვოკატებმა ტყიბულის რაიონის სოფელ ორპირის მოსახლეობას და ადგილობრივი ადმინისტრაციის წარმომადგენლებს შეხვდნენ.
ვიზიტის ფარლგებში, საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა მოქალაქეებს იურიდიული დახმარებით სარგებლობის პირობები გააცნეს და სხვადასხვა სამართლებრივ საკითხებზე ესაუბრნენ. ადგილობრივებს ძირითადად მიწის რეგისტრაციის, საერთო საკუთრებაში არსებული ქონების გაყოფის და მემკვიდრეობის საკითხები აინტერესებდა.
იურიდიული დახმარების ბიუროები მსგავს ღონისძიებებს პერიოდულად მართავენ, რაც მოსახლეობის სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლებას ემსახურება.

Meeting with Population in Orpiri Village, Tkibuli District
On April 26, the LAS Kutaisi Bureau lawyers met with local population and representatives of the local self government of Orpiri Village, Tkibuli District.
In the framework of the visit, the public lawyers informed the citizens about criteria necessary for receiving free legal aid and talked about various legal issues with them. The locals were mainly interested in registration of the land, division of the property in mutual possession and inheritance issues.
The LAS bureaus periodically carry out such meetings with the aim to raise legal awareness of the population.